0:00

LIGA A II-A: FC Ceahlăul, o nouă înfrângere la scor – 0 – 3 cu Rapid CFR Suceava!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiRapid CFR Suceava a învins, astăzi, 17 octombrie, pe Ceahlăul Piatra Neamţ cu scorul-şoc de 3 – 0. Partida a contat pentru etapa a 8-a a seriei I, din Liga a II-a. La pauză, scorul era tot 3 – 0 în favoarea gazdelor. Au marcat: Enciu (3), Golofcă (24) şi Bălan (27). Nemţenii au arătat că sunt prezenţi la meci abia în minutul 41, când mingea săltată de Popadiuc peste portar a lovit bara. Erou etapa trecută cu Bucovina Pojorâta, Barna nu a mai putut “închide” poarta. Pe lângă înfrângerea Ceahlăului, care, de fapt, nici nu mai constituie o surpriză, în această etapă iese în evidenţă înfrângerea liderului Rapid Bucureşti, în meciul de la Pojorâta. De asemenea, deşi tocmai au fost anunţaţi că echipa le va intra în faliment, jucătorii de la Farul au avut o evoluţie mai mult decât lăudabilă în meciul câştigat la Bacău.

Alte rezultate: Gloria Buzău – ACS Berceni 0 – 2 (Dobre – 40 şi 49), SC Bacău – Farul Constanţa 1 – 3, Oţelul Galaţi – CS Baloteşti 0 – 0, Bucovina Pojorâta – Rapid Bucureşti 2 – 1 (Cristesc – 56, Coman – 63 / Popa – 78, 11 m.) şi Dunărea Călăraşi – Academica Clinceni 1 – 1 (Buş – 76 / Neagu – 65). (M. CONSTANTINESCU)