0:00

LIGA A II-A: Dacia Unirea Brăila – Ceahlăul 2 – 1 (1 – 1) Nemţenii au ajuns pe ultimul loc!!!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiFC Ceahlăul continuă „seria neagră” în Liga a II-a. Nemţenii au pierdut meciul disputat, în această după-amiază (7 octombrie), în deplasare, împotriva Daciei Unirea Brăila cu scorul de 1 – 2. La pauză, scorul era egal, 1 – 1. Au marcat: Frunză (12) şi Ivan (86). A egalat înainte de pauză Căruţă (18).

În celelalte meciuri s-au consemnat rezultatele: Bucovina Pojorîta – Farul Constanţa 3 – 1, SC Bacău – ACS Berceni 0 – 1, Rapid CFR Suceava – CS Baloteşti 3 – 2, Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti 0 – 1 şi Gloria Buzău – Oţelul Galaţi 2 – 1.

Sâmbătă, 10 octombrie, FC Ceahlăul ar trebui să evolueze pe teren propriu împotriva formaţiei Bucovina Pojorîta. (M. CONSTANTINESCU)