0:00

ACTUALIZARE LIGA A II-A: Ceahlăul – Academica Clinceni 0 – 2 (0 – 1) * REZULTATE COMPLETE * CLASAMENT, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiACTUALIZARE: Rezultate consemnate, sâmbătă, 5 decembrie, în Liga a II-a, Seria I: Gloria Buzău – SC Bacău 2 – 0 (Răduca – 46, Ghiţă – 68); Oţelul Galaţi – Rapid CFR Suceava 3 – 0 (Cârjan – 44, Ciurea – 79, Constantinescu – 90); ACS Berceni – Bucovina Pojorâta 4 – 0 (Pădureţu – 9, Pătraşcu – 23, Nicu – 40, Fâşie – 85), CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila 1 – 0 (Gojnea – 42). Vineri seară: Ceahlăul – Clinceni 0 – 2 şi Farul – Călăraşi 2 – 6. Rapid Bucureşti a stat. (M. CONSTANTINESCU)

13. Ceahlăul Piatra Neamţ 8

ŞTIRE INIŢIALĂ: Ceahlăul Piatra Neamţ a pierdut şi ultimul meci din acest an.

A fost 0 – 2 cu Academica Clinceni, în această seară de 4 decembrie, pe teren propriu.

Primul gol s-a marcat în minutul 32, când Neagu a bătut un corner de pe partea stângă şi Kuku a reluat cu capul din 6 metri.

În minutul 85, Antohi are o acţiune personală de toată frumuseţea, driblează doi jucători şi şutează puternic la colţul lung.

Tot în această seară, Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi 2 – 6, meci încheiat şi cu o rundă de box între portarul constănţenilor şi un suporter.

Sâmbătă, 5 decembrie, de la ora 11:00 se dispută partidele: Gloria Buzău – SC Bacău, Oţelul Galaţi – Rapid CFR Suceava, ACS Berceni – Bucovina Pojorâta şi CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila. (M. CONSTANTINESCU)