0:00

L4 Luca (Cimentul): „Am dominat aproape în totalitate!”, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Apreutesei (Cimentul) a marcat două goluri la Cordun

Cimentul Bicaz a depăşit duminică, 15 octombrie, formaţia Moldova Cordun, în deplasare, cu un scor neverosimil: 8-3 (2-2). Pentru echipa din Bicaz au marcat Pintea, Apreutesei (2), Avram, Patrichi, Bălăjel, Constantinescu, plus un autogol. Partida a contat pentru etapa a opta a Ligii a IV-a, iar victoria a urcat echipa din Bicaz pe locul 3 în clasament.

O victorie importanta pentru noi, în urma unui joc dominat aproape în totalitate. Am deschis scorul foarte repede şi am ratat alte câteva şanse de a ne distanţa încă din primele 15 minute. După golul doi am redus ritmul şi le-am permis adversarilor să vină peste noi şi să ne egaleze în urma unei faze fixe şi a unei greşeli în defensivă. A fost 2-2 la pauză. A doua repriză am pus stăpânire totală pe joc şi am reuşit să marcăm 6 goluri. Gazdele au mai înscris o dată, tot în urma unor greşeli în defensivă. Felicit jucătorii pentru efort şi rezultat. Doresc succes gazdelor de duminică în meciurile viitoare”, a declarat antrenorul Cristian Luca (Cimentul Bicaz).

CLASAMENT

3 Cimentul Bicaz 7 5 0 2 22-10 15 +6

Cimentul Bicaz a jucat în următoarea formulă de echipă: Spiridon –  Pascu (Creţu), Zaiţ, Bodeanu, Avram – Apreutesei, Braiş (Bîrsanu), Bălăjel, Patrichi (Constantinescu) – Pintea, Olariu ( Morţun). Nu au jucat: Horciu şi Ţăpuc.

Cimentul Bicaz mai are de disputat două partide anul acesta: pe teren propriu, cu Steel Man Târgu Neamţ (22.10) şi restanţa cu Bradu Borca, în deplasare (29.10). (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Cimentul Bicaz Facebook)