izotec

Clubul de Dans Sportiv Ray’s Dance Piatra Neamţ a adus o sumedenie de premii de la Bucovina Dance Cup (Suceava). Competiţia a fost organizată de Bucovina Dance Studio duminică, 17 decembrie. Sportivii Clubului Ray’s Dance au avut rezultate deosebite la toate categoriile la care au participat, după cum urmează:

Lupu Ioana – locul 6 – categoria Fete Solo Debutante (Cha-Cha) 8-9 ani

Meleşteanu Maria Angelia – locul 2 – categoria Fete Solo Debutante (Cha-Cha) 10-11 ani

Prisacă Beatris Elena – locul 6 – categoria Fete Solo Debutante (Cha-Cha) 10-11 ani

Baltag Carina Elena – locul 2 – categoria Fete Solo Bronz 8-9 ani
Lupu Ioana – locul 6 – categoria Fete Solo Bronz 8-9 ani

Meleşteanu Maria Angelia – locul 3 – categoria Fete Solo Bronz 10-11 ani

Chirilă Iasmina Gabriela – locul 7 – categoria Fete Solo Bronz 10-11 ani
Tatulea Bogdan Ştefan – Teodora Frăsinel – locul 1 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani
Murariu Eric – Pruteanu Maya Gabriela – locul 2 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani

Stan Rareş Ştefan – Macovei Delia Elena – locul 3 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani

Ţurcanu Costin Teodor Ianis – Dodiţă Ioana Alessia – locul 5 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani

Chiuariu Victor Ilie – Nartea Ruxandra – locul 6 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani

Popescu Ianis Andrei – Pascal Rebeca Ioana – locul 7 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani

Toma Iustin Casian – Dediu Gabriela Veronica – locul 8 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 8-9 ani
Toma Darius – Dediu Alessandra Maria – locul 2 – categoria Precompetiţional 3 dansuri 4-7 ani
Tatulea Bogdan Ştefan – Teodora Frăsinel – locul 1 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani
Murariu Eric – Pruteanu Maya Gabriela – locul 2 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani

Popescu Ianis Andrei – Pascal Rebeca Ioana – locul 3 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani

Stan Rareş Ştefan – Macovei Delia Elena – locul 4 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani

Turcanu Costin Teodor Ianis – Dodita Ioana Alessia – locul 5 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani

Chiuariu Victor Ilie-Nartea Ruxandra – locul 6 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani
Toma Iustin Casian- Dediu Gabriela Veronica – locul 7 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 8-9 ani
Toma Darius – Dediu Alessandra Maria – locul 1 – categoria Precompetiţional 2 dansuri 4-7 ani
Sabin Alexandru Marian – Roibu Iasmina Aniela Andreea – locul 1- Clasa Hobby 6-9 ani

Cruşitu Mihnea Alexandru-Bistriceanu Ana Miruna – locul 2 – categoria Debutanti Vals Lent 8-9 ani

Chiriţă Matei – Petrescu Sofia Ioana – locul 2 – categoria Debutanti Vals Lent 8-9 ani

Lozovanu Rareş Nicolae – Gugiu Carina Ilinca – locul 1 – categoria Debutanti Vals Lent 4-7 ani

Sabin Octavian Ioan – Tatulea Diana Alexandra – locul 3 categoria Debutanti Vals Lent 10-11 ani

Gugiu Andrei Alexandru – Manea Strungariu Catinca – locul 6 – categoria Debutanti Cha-Cha 8-9 ani

Cruşitu Mihnea Alexandru – Bistriceanu Ana Miruna – locul 9 – categoria Debutanti Cha-Cha 8-9 ani

Lozovanu Rares Nicolae – Gugiu Carina Ilinca – locul 1 – categoria Debutanti Vals Lent 4-7 ani

Sabin Octavian Ioan – Tatulea Diana Alexandra – locul 2 – categoria Debutanti Cha-Cha 10-11 ani
Zavaliche Luca – Sudor Mara Maria – locul 3 – Clasa D 12-15 ani

Sturzu Ştefan Cristian – Ţăpuc Delia Elena – locul 3 – Clasa Open Standard 12-15 ani.

“Felicitări acestor copii deosebiţi care au renunţat la timpul lor de joacă şi la vacante, depunând eforturi deosebite pentru a ajunge la aceste rezultate, care fac cinste atât lor, cât si Clubului de Dans Sportiv Ray’s Dance şi fac ca municipiul Piatra Neamţ să fie pe cele mai înalte trepte ale podiumului din dansul sportiv, la toate competiţiile zonale şi naţionale. Nu în ultimul rând felicit părinţii care aleg să sprijine copiii şi fac eforturi financiare uriaşe pentru a-i susţine să obţină aceste rezultate deosebite”, a declarat Andrei Şcrab, preşedintele Clubului Ray’s Dance. (ZCH NEWS; FOTO: Ray’s Dance Piatra Neamţ)

ub
pietricica turism