0:00

FOTO Futsal Ceahlăul – Bukovina Vicov 5-6, un meci de uitat cât mai repede!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiFOTO Futsal Ceahlăul – Bukovina Vicov 5-6, un meci de uitat cât mai repede!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiFOTO Futsal Ceahlăul – Bukovina Vicov 5-6, un meci de uitat cât mai repede!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎnceput nefast de retur de campionat pentru echipa Futsal Ceahlăul. Pietrenii au pierdut cu 5-6 (2-3) confruntarea de pe teren propriu cu sucevenii de la Bukovina Vicov și au suferit a treia înfrângere în actualul sezon al Ligii a II-a.

„A fost un meci pe care ne dorim să-l uităm cât mai repede. Deși am întâlnit un adversar accesibil, prestația echipei noastre a fost una modestă. Nu vom da vina pe lipsa unor jucători importanți pentru noi sau pe maniera de arbitraj. Vom analiza greșelile făcute, atât de jucători, cât și de antrenori, și vom acționa în consecință”, a spus managerul grupării pietrene Cristi Vornicu.

Partida per ansamblu a fost spectaculoasă. Condusă în debut cu 2-0, formația gazdă a revenit în joc și a egalat prin dubla lui Dumitru. Până la pauză, oaspeții au mai înscris o dată și prima parte s-a încheiat cu scorul de 3-2.

În partea a doua, tot sucevenii s-au aflat la timonă și au mai punctat de două ori chiar în primele minute de la reluare. Todiresei a reușit să reducă din handicap, însă peste puțin timp Bukovina a marcat al șaselea gol. Ultimele minute au fost favorabile echipei Futsal Ceahlăul, care a reușit prin Nistor să puncteze de două ori la rând. Pietrenii au alergat după egalare dar nu au mai putut face nimic în afară faptului de a se recunoaște învinși de o „echipă care s-a distins prin dăruire”, după cum a mai spus Cristi Vornicu.

Cu 21 de puncte, pietrenii au rămas pe locul al treilea în clasament și vor susține următorul meci, la sfârșitul săptămânii, la Brașov, în fața ultimei clasate, Blue Angel din localitate. (Ana MOISE; FOTO: Facebook)