0:00

Drifterii pietreni au obţinut rezultate merituoase la Drift Grand Prix – Salonul Auto Moto Bucureşti 2015. Manifestarea a avut loc, în weekend-ul 12-13 septembrie, în Piaţa Constituţiei din Bucuresti, în cadrul Show Auto Moto. Concursul de drift s-a desfăşurat pe o suprafaţă de 17.000 mp în faţa Casei Poporului, o premieră la Show Auto Moto.

Reprezentanţii echipei Audio Class Drift Team din Piatra Neamţ: Cătălin Trifan şi Ilarion Grigorici au avut clasări foarte bune la acest eveniment! Cătălin s-a clasat pe locul 4 în sesiunea de calificări iar Ilarion pe locul 8. La finalul competiţiei, Cătălin a ocupat primul loc pe podium după ce a trecut pe rând în top top 16, 8, 4 de piloţi din România şi în finală duelându-se cu un pilot din Bulgaria. Ilarion s-a clasat în Top 8 la finalul competiţiei. În cadrul concursului de drift au fost prezenţi piloţi direct din Campionatul Naţional de Drift, amintind acum doar pe Sorin Ene, Răzvan Frăţianu, Călin Ciortan, Cătălin Trifan , Ilarion Grigorici şi mulţi, mulţi alţii. Detalii – www.acdrift.ro. (ZCH NEWS)

Articolul precedentPSD Târgu-Neamț a oferit ghiozdane pentru copii nevoiași FOTO