0:00

CUPA ROMÂNIEI Doar echipe de Liga a IV-a calificate în semifinale, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCu puţine minute în urmă s-au încheiat partidele din sferturile de finală ale Cupei României (faza judeţeană).

Scorul cel mai consistent s-a înregistrat în partida Moldova Cordun-CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2-10 (1-7).

Şi Cimentul Bicaz, deţinătoarea trofeului, trece mai departe, după victoria cu 8-3 (5-1), de pe terenul Energiei Pângăraţi.

Cvartetul semifinalelor este completat de Voinţa Ion Creangă, 5-2 (1-2) cu Victoria Horia şi de Speranţa Răuceşti, 5-2 (5-0) cu Ozana Timişeşti.

Semifinalele se vor disputa în două manşe, în datele de 16 şi 23 mai. Finala este programată pe 10 iunie. (M. CONSTANTINESCU)

Articolul precedentL3 Degringolada continuă * CSM Roman-Bucovina Rădăuţi 0-2 (0-1)