0:00

CSM Roman s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiSâmbătă, în Sala Polivalentă din Roman s-a disputat meciul dintre echipele CSM Roman și SCM Craiova, contând pentru optimile Cupei României la handbal feminin. Handbalistele romașcane, după un start mai slab și ezitant, au reușit să se concentreze la joc și au încheiat prima repriză în avantaj (16 – 12). Repriza secundă s-a caracterizat prin jocul tot mai bun al echipei gazdă și, ca o consecință imediată, multitudinea de greșeli comise de oltence. Scor final 27 la 22 pentru romașcane, care s-au calificat în faza sferturilor de finală.

Antrenorul gazdelor, domnul Dumitru Muși, a declarat după meci: „E clar că echipa din Craiova s-a menajat un pic, fiindcă fără Zamfir în teren e altă echipă, dar mă bucură atitudinea și angajamentul fetelor din Roman. Unele, sigur, pot mai mult, altele mai puțin, dar dacă se storc și dau ce au mai bun, e în regulă, înseamnă că suntem pe drumul cel bun.”