0:00

CEAHLĂUL – MONTEROSI 5-0 (1-0) / DRĂGHICEANU (15 ani), primul gol pentru echipa mare, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCeahlăul Piatra Neamț a înregistrat al doilea succes în cantonamentul din Italia, de această dată, cu echipa locală de amatori Monterosi, pe care a învins-o cu scorul de 5-0 (1-0). Golurile pietrenilor au fost înscrise de Balint, în minutul 29, pentru ca tot el să realizeze dubla în minutul 58. 3-0 s-a făcut în minutul 68, în urma golului marcat de Chitoșcă. Jucătorul Kneif, aflat în probe, a marcat pentru 4-0, în minutul 75, pentru ca mijlocașul de 15 ani, Drăghiceanu, să închidă tabela, la 5-0, în minutul 90. Drăghiceanu se află la prima reușită pentru echipa mare a Ceahlăului, dar într-un meci amical. Drăghiceanu mai marcase pentru Ceahlăul II, în Liga a III-a, dar într-o partidă oficială, cu Petrolul Moinești. Antrenorul Ze Maria a început meciul cu Monterosi într-o formulă inedită, cu 6 jucători aflați în probe: Jovic – Cristian, Willson, Gorea, Kneif – Russo, Onciu, Căruță, Farak – Balint și Ayoubo. După pauză au mai jucat: Drăghiceanu, Mândrușcă, Chitoșcă, Calancea și Rusu. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentNEAMŢ: Ciudăţeniile unei conferinţe de presă la Primăria Piatra Neamţ
Articolul următorPromisiuni de la Bănicioiu: sporuri între 100% şi 200% pentru medici