0:00

AMICAL: BACĂU – CEAHLĂUL: 2-2 (1-1), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiSC Bacău şi Ceahlăul au remizat, scor 2-2, într-un meci amical disputat pe caniculă, în urbea lui Bacovia. Robert Căruţă, revenit la sentimente mai bune faţă de club, după ce a fost exclus din lot şi după ce a cerut să devină liber de contract, a deschis scorul în minutul 25, în urma unui şut plasat, de la distanţă. Gazdele au egalat prin Vraciu, zece minute mai târziu, stabilind scorul pauzei. După pauză, gazdele au preluat conducerea în minutul 61, prin golul marcat de Silviu Vlad, pentru ca Ceahlăul să egaleze în minutul 76, prin Barb, în urma unui şut din careul gazdelor. Joi, 20 august, la Sovata, Ceahlăul va juca ultimul amical din această vară în compania fostei colege din prima ligă Gaz Metan Mediaş. (Mihai STOIAN)