0:00

Al treilea eşec pentru VCM-LPS Piatra Neamţ, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiVoleibaliştii de la VCM-LPS Piatra Neamţ au suferit sâmbătă, 22 octombrie, a treia înfrângere în campionat. Ei au capotat cu 0-3 (13, 19, 19) pe terenul Arcadei Galați, medaliata cu bronz din sezonul trecut. Partida s-a aflat la discreţia formaţiei antrenate de Nicu Harabagiu şi Marian Apostu, mai cu seamă pe durata primului set. A fost a treia victorie pentru jucătorii de la malul Dunării, respectiv prima de trei puncte, după două meciuri câştigate în prelungiri. De partea cealaltă, pietrenii, aflaţi pe penultimul loc în clasament, au avut parte de un început infernal de sezon în care au întâlnit numai echipe de top: Steaua Bucureşti, Tricolorul Ploieşti şi acum Arcada Galaţi. Evoluţia scorului: Setul I: 8-5, 12-6, 16-9, 25-13; Setul II: 8-4, 10-5, 16-8, 18-10, 25-19; Setul III: 8-5, 10-8, 16-13, 19-16, 25-19. În etapa a IV-a a Diviziei A1, programată sâmbătă, 29 octombrie, VCM-LPS Piatra Neamţ va încerca să obţină primul succes în campionat când va întâlni Unirea Dej. Meciul va avea loc în Sala Polivalentă de pe Calea Romanului cu începere de la ora 16:00. (Ana MOISE)

Articolul precedentLIGA A IV-A: INCREDIBIL – etapă cu 61 de goluri!