ACTUALIZARE VIDEO:

Campionii României.In vis pentru mulți.Realitatea noastră de azi.

Posted by Patruica Marian on 29 Octombrie 2017

******

ACTUALIZARE: Formaţia Old Boys Piatra Neamţ a devenit campioana României la această categorie. În finala încheiată în urmă cu câteva minute, pietrenii au depăşit Old Boys Roman, categoric, cu scorul de 4-0.

ACTUALIZARE VIDEO Old Boys Piatra Neamţ, campioana României!, ZCH NEWS - sursa ta de informații
SUS DE LA STÂNGA LA DREAPTA: Cătălin Dosoftei, Cătălin Nechita, Lucian Cozma, Lică Popovici, Marian Pătruică şi Dragoş Morţun JOS DE LA STÂNGA LA DREAPTA: Bogdan Găucan, Costel Handralic, Sergiu Dumea şi Mihai Bordeianu

Au „combătut” pentru succesul de la Iaşi: Cătălin Dosoftei, Cătălin Nechita, Lucian Cozma, Lică Popovici, Marian Pătruică, Dragoş Morţun, Bogdan Găucan, Costel Handralic, Sergiu Dumea şi Mihai Bordeianu. (M.C.)

********

ŞTIRE INIŢIALĂ: Old Boys Piatra Neamţ au continuat şi duminică, 29 octombrie, parcursul excelent de la Campionatul Naţional, care se desfăşoară zilele acestea la Iaşi. După sfertul decis la penalty-uri cu Old Boy Auto Driver Iași (2-2 în timpul regulamentar), pietrenii au „dat de pământ” cu Victoria Roman, în meciul din semifinale, scor 7-0. Astfel, Old Boys Piatra Neamţ vor disputa finala în compania formaţiei Old Boys Roman, duminică, 29 octombrie, de la ora 13:00.

ACTUALIZARE VIDEO Old Boys Piatra Neamţ, campioana României!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiReamintim că echipa pietreană a avut un parcurs constant şi în grupă: 1-1 cu Victoria Roman, 9-0 cu GS Mobile Focşani şi 5-2 cu Old Boys CSM Paşcani.

Old Boys Roman au depăşit în sferturi FC Ergad Arad, cu scorul de 3-2, iar în semifinale Victoria Old Boys Vaslui, la penalty-uri, după 2-2 în timpul regulamentar. În schimb, Old Boys Roman au avut un parcurs mai slab în grupă, unde au învins doar o echipă din Bacău, cu scorul de 3-0 şi au pierdut celelalte două partide (1-2 cu Victoria Old Boys Vaslui şi 1-3 cu Liriada Râşnov). Dar, iată, că au ajuns totuşi în finală. (M. CONSTANTINESCU)

Articolul precedentFashion blog: 3 trucuri pentru o sedinta foto REMARCABILA
Articolul următorAccident mortal: a ieşit din bar în faţa maşinii