Clubul Sportiv Şcolar (CSS) Târgu Neamț a organizat sâmbătă, 27 octombrie, prima ediție a Crosului “Cetății Neamțului”. Competiţia a avut loc la stadionul “Cetatea” din Târgu Neamț și pe străzile din împrejurimi. Au participat 150 de copii din Târgu Neamț, Piatra Neamț, Botoșani, Pașcani, Suceava și din comune din zona Târgu Neamț. Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret (DJST) Neamţ prezintă clasamentele primilor trei sportivi la fiecare categorie de vârstă:

PRICHINDEL – Băieți 50 metri (stadion)
1. Mocanu Mihai (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
2. Smochină Ioan (CSS Târgu Neamț)
3. Bocăneț Ianis (CN Ștefan cel Mare Târgu Neamț)

COPII 3 – Băieți 50 metri (stadion)
1. Budurleanu Muraru Massimo (CSS Târgu Neamț)
2. Amariei Casian (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
3. Ignat Silviu (Școala Gimnazială Brusturi)

COPII 3 – Băieți cros (400 metri şosea)
1. Stafie Robert (Școala Gimnazială Drăgănești)
2. Amariei Casian (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
3. Budurleanu Muraru Massimo (CSS Târgu Neamț)

COPII 3 – Fete 50 metri (stadion)
1. Popescu Ian (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
2. Filip Maria (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
3. Luca Patricia (CSS Târgu Neamț)

COPII 3 – Fete 400 metri cros (șosea)
1. Popescu Ian (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
2. Casandra Raisa (CSM Suceava)
3. Filip Maria (CS Ceahlăul Piatra Neamț)

COPII 2 – Băieți 600 metri cros (șosea)
1. Acsinte Mihai (Școala Gimnazială Bălțătești)
2. Petrescu Gabriel (Școala Gimnazială Brusturi)
3. Stanciuc Fabian (CSM Suceava)

COPII 2 – Fete 600 metri cros (șosea)
1. Cristea Sara (CS Ceahlăul Piatra Neamț)
2. Petrea Petronela (CS Botoșani)
3. Cojocaru Elena (Liceul Tehnologic Petricani)

COPII 1 – Băieți 800 metri cros (șosea)
1. Diaconu Casian (Școala Gimnazială Bălțătești)
2. Chelariu Andrei (CS Botoșani)
3. Daicu Constantin (CS Botoșani)

COPII 1 – Fete 800 metri cros (șosea)
1. Ilașcu Irina (CSM Suceava)
2. Ocheană Delia (CSM Suceava)
3. Diaconu Bianca (Școala Gimnazială Bălțătești)

JUNIORI 3 – Băieți 1.500 metri cros (șosea)
1. Boroeanu Andrei (CS Ceahlăul Piatra Neamș)
2. Crăciun Cosmin (CSS Târgu Neamț)
3. Cucoș Marian Casian (CN Ștefan cel Mare Târgu Neamț)

JUNIORI 3 – Fete 1.500 metri cros (șosea)
1. Boboc Casiana Simona (Școala Gimnazială Brusturi)
2. Tocariu Beatrice (CSM Suceava)
3. Boboc Claudia Georgiana (CSS Târgu Neamț)

JUNIORI 2 – Băieți 2.000 m cros (șosea)
1. Gavril Sebastian (CS Botoșani)
2. Iacoboaia Ciprian (CN Ștefan cel Mare Târgu Neamț)
3. Sandu Alexandru (CS Botoșani)

JUNIORI 2 – Fete 2.000 m cros (șosea)
1. Ghiuța Roxana (CSM Suceava)
2. Burlacu Ana Maria (CS Botoșani)
3. Țui Alexandra (CSM Suceava)

JUNIORI 1 – Băieţi 2.000 metri cros (șosea)
1. Turluianu Ștefan (CN Ștefan cel Mare Târgu Neamț)

JUNIORI 1 – Fete 2.000 metri cros (șosea)
1. Călugăru Alina Diana (CN Ștefan cel Mare Târgu Neamț)
2. Atodiresei Delia (Liceul ”Vasile Conta” Târgu Neamț). (M. CONSTANTINESCU; FOTO: DJST Neamţ)

Lasă un răspuns